O Firmie

Rolety Decora

Inne Produkty

Tkaniny

Zamówienie

Porady

Współpraca

Kontakt

 

 

 

Zestawienie różnic rolet kasetowych systemów Decora i UNI
 

  DECORA UNI
mocowanie Kaseta nad szybą, na ramie okna Prowadnice na listwach przyszybowych  Kaseta „na szybie”

Prowadnice na listwach przyszybowych 
sposób mocowania Przyklejane specjalnymi wzmocnionymi taśmami montażowymi  Przykręcane na 4 małe wkręty do listew przyszybowych
osłona Kaseta PCV Kaseta aluminiowa
prowadzenie Prowadnice PCV

Kształt C  
Prowadnice PCV lub aluminiowe

płaskie 
ograniczenie światła szyby Nie ogranicza  Kaseta ogranicza 5 cm szyby od góry, prowadnice ograniczają po 1–2 cm po bokach szyby
hamulec Automatyczny  Automatyczny
roleta na drzwiach balkonowych z przewiązką Możliwość zastosowania jednej rolety na całą długość drzwi  Konieczność zastosowania dwóch rolet
kolory osprzętu Standardowy: biały

Dodatkowe: brąz, złoty dąb, mahoń 
Standardowy: biały, brąz

Dodatkowe: dąb, jasny dąb, złoty dąb, orzech, wiśnia, mahoń 

Przy wyborze systemu rolet kasetowych należy kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami co do wyglądu osłon okiennych, jednak znaczenie może mieć również to, że:
  • przy systemie Decora unikamy wiercenia otworów w oknach;

  • system UNI ogranicza dostęp światła przy zwiniętych roletach, co ma szczególne znaczenie przy małych oknach;

  • kasety systemu Decora bardziej odstają od okna, co może nieco ograniczać kąt otwarcia drzwi balkonowych gdy są bardzo blisko ściany.

 Czy nie utracę gwarancji na okna?

 

  Zaletą rolet oferowanych przez firmę Decora System jest bezinwazyjny montaż. System osłonowy montowany jest do okna za pomocą specjalnej taśmy wzmocnionej, dzięki czemu nie wiercimy w oknie żadnych otworów! Klient zachowuje gwarancję na okna.

 

 Jaki kolor obudowy?

 

  Obudowy dobieramy do koloru okien, dzięki czemu optycznie zlewają się z ramą tworząc jedną  całość, a nasz wzrok skupia tkanina. Najczęściej spotykane okna są białe, ale zdarzają się także brązowe lub o strukturze drewna. Dlatego też oferujemy obudowy w kolorach: białym, brązowym, mahoniu i złotego dębu.

 

 Jak wybierać tkaniny?

 

  Decora System oferuje tkaniny o różnej grubości i bogatej kolorystyce. W ofercie firmy dostępne są zarówno tkaniny gładkie, jak i wzorzyste.

Przy wyborze tkaniny należy pamiętać o dwóch zasadach: materiały grubsze i ciemniejsze zatrzymują więcej światła, cieńsze i o delikatniejszych kolorach czynią pomieszczenia jasnymi, zatrzymując jednak uciążliwe promienie słoneczne.

  Część tkanin pokryta jest na odwrocie cienką warstwą gumy. Po opuszczeniu rolety wyposażonej w taki materiał, w pomieszczeniu robi się zupełnie ciemno.

  Nasi klienci najczęściej wybierają neutralne kolory materiałów: kremy i beże. Pasują one bowiem do każdego pomieszczenia i zmiana mebli, czy koloru ścian, nie pociąga za sobą konieczności wymiany materiału na inny kolor. Tkaniny podgumowane stosowane są przeważnie w pokojach sypialnych.

 

 Czy można zmieniać tkaniny?

 

  Jedną z usług oferowanych przez nasz serwis jest wymiana tkanin. Czasem zdarza się, że po jakimś czasie, klient chce zmienić kolor, czy rodzaj tkaniny.

 

 Jedna czy dwie rolety na balkon?

 

  Dużą zaletą systemu Decora jest możliwość założenia jednej rolety na cały balkon z poprzeczką. Jest to możliwe dzięki temu, że rolety Decora poruszają się po listwach przyszybowych, a nie po szybie, jak starsze modele rolet przykręcanych. Podoba się to wielu klientom, którzy nie chcą mieć dodatkowej kasety w połowie balkonu. Na uwagę zasługuje również fakt, że rozwiązanie to jest tańsze.

 

 Jak czyścić tkaniny?  

 

  Wszystkie oferowane tkaniny pokryte są powłoką antystatyczną. Materiał jest więc odporny na zabrudzenia i odbarwienia.

  Tkaniny czyścimy mokrą szmatką, w przypadku plam można również dodać niewielką ilość płynu. Tkanin nie można natomiast całkowicie zanurzać w wodzie ani prasować. Nie ma również możliwości wyjęcia materiału z kasety.

 

 

 Co wybrać - żaluzje czy rolety?  

 

  Większą popularnością cieszą się zdecydowanie rolety. W starych oknach, żaluzje mogły być montowane między szybami. Konstrukcja nowych okien na takie rozwiązanie nie pozwala. Żaluzje montowane na szybie są bardziej narażone na zabrudzenia i trudne do utrzymania w czystości (każdy listek trzeba oddzielnie wycierać wilgotną szmatką).

Rolety są rozwiązaniem bardziej praktycznym. Specjalnie impregnowane tkaniny nie przyciągają kurzu, są łatwiejsze w utrzymaniu.

  Duży wybór tkanin – zarówno pod względem struktury materiału jak i kolorystyki, daje też większe możliwości aranżacji wnętrza, niż w przypadku żaluzji.

Po zwinięciu żaluzji, listki zajmują kilka centymetrów na górnej powierzchni szyby – może to mieć znaczenie w przypadku małych okien, gdyż dostęp światła do pomieszczenia będzie przez to ograniczony. Rolety Decora montowane są ponad światłem szyby. Po zwinięciu tkaniny do kasetki, słońce ma pełny dostęp do pomieszczenia.

  Rolety Decora montowane są bezinwazyjnie, w każdej chwili można je usunąć, a na oknach nie pozostaje ślad montażu. Żaluzje mocowane są za pomocą wkrętów, po ich usunięciu pozostają dziury.

 

 Jak zdemontować roletę?

 

  Aby zdemontować roletę należy taśmę, za pomocą której przymocowana jest do okna, delikatnie naciąć ostrym nożem. Po oderwaniu kasetki, resztki taśmy usuwamy rozcieńczalnikiem ekstrakcyjnym. Po oczyszczeniu z resztek kleju, okno pozostaje nieuszkodzone przez otwory czy pozostałości mocowań!

 

Powrót do strony głównej

 

wykonanie: Flintstudio © 2007